Баскетболистите на Черноморец нанесоха една от най-тежките загуби на Левски Лукойл в последните години. "Акулите" разбиха у дома столичани с 93:75 (20:17, 33:11, 20:21, 20:26) в мач от 14-ия кръг на НБЛ.

Домакините водеха с 30 точки три минути след началото на второто полувреме и до края на срещата продължиха да доминират. Капитанът Константин Коев бе най-резултатен с 23 точки за успеха на тима от Бургас. С 24 точки и 16 борби се отличи Марвин Смит, а Уендъл Луис добави 20 точки. С 19 точки и 10 асистенции завърши Дианте Болдуин.

Тайрън Брейзълтън наниза 16 точки за „сините“, Христо Захариев се отличи с 15 точки и 9 борби, а Данило Тасич приключи с 12 точки и 13 борби, докато Райън Райт завърши с 9 точки и 12 борби.

Това е трето поражение на „сините“ този сезон. Те имат 10 победи и са втори в класирането, като изостават с две поражения от лидера Рилски спортист. Черноморец записа пета победа, трета като домакин, и е шести в подреждането.