Баскетболните национали на България загубиха гостуването си срещу Швеция със 71:85 и записаха трето поредно поражение в Група „B” на евроквалификациите. След тази загуба възпитаниците на Росен Барчовски намалиха сериозно шансовете си за второто място в групата и класиране на Европейското първенство. България има актив от 2 победи и 3 загуби, докато Швеция и Азербайджан са с по 3 успеха и 2 поражения.

Първата четвърт беше много равностойна, след като домакините постоянно успяваха да се откъснат с точка или две напред, но националите ни успяваха да изравнят всеки път. Цели 10 минути разликата не надвиши 3 точки, а след края на частта шведите водеха с 20:19.

В началото на втората четвърт Швеция си създаде малко по-комфортен аванс и успя да задържи водачеството. В средата на частта тимът поведе с 35:25 след много неприятна за българите серия от 10-0. Домакините съумяха да запазят този аванс до почивката, дошла при 49:39.

През третата част националите ни успяха да стопят малка част от дефицита си. Силна серия от 10:2 за България в края на третата част намали разликата само на 2 точки при 60:62.

Последната четвърт започна равностойно и с ниска резултатност, но повратният момент в мача бе серия от 11:0 в полза на домакините, която сложи край интригата в мача. През последните секунди той просто бе доигран, а тимът ни си тръгна със загуба.

Чавдар Костов бе най-резултатен за българите с 20 точки. 15 вкара Христо Николов, а с 12 плюс 8 борби завърши Седрик Симънс. За Швеция Кени Грант изигра силен мач, завършвайки с 19 точки. Томас Масамба добави 16 плюс 6 асистенции, а 13 вкара Йонас Йеребко.

При равенство в точките след изиграването на всички срещи шведите ще имат предимство пред нашия тим, тъй като загубиха при визитата си в София само с 5 точки разлика. Следващият мач на националите ни е домакинство на Азербайджан на 2-ри септември (неделя) в Самоков, а победата е задължителна.