Левски победи шампиона Лукойл Академик с 84:82 с тройка на резервата Асен Великов с последната сирена на двубоя. По този начин треньорът на Лукойл Георги Младенов претърпя поражение от любимия си "син" отбор, начело на който е Тити Папазов. Това бе и първо поражение на Младенов,  който до момента имаше два успеха начело на "студентите". Въпреки победата Левски остана на второ място, като отборът има и мач по-малко от Лукойл.

Най-резултатен за победителите бе Стефан Георгиев – Торо с 26 точки, Маркъс Хол добави 17.
За Лукойл с най-много точки бе Уили Дийн – 23, Тодор Стойков добави 16, а Лемире Голдуайър се отчете с 15.

През първата част “сините” имаха превъзходство и логично спечелиха с 22:20. Двата отбора започнаха добре и си размениха по няколко тройки. В началото на двубоя имаше две бързи равенства - 8:8, а след това 11:11. “Сините” стигнаха до аванс от пет точки – 17:12, а при резултат 22:15 дойде и най-голямата разлика за един от двата отбора. В крайна сметка шампионите намалиха в края на първата част и Левски успя да спечели само с 22:20.

През втората част Левски отново имаше постоянен превес и в играта, и в резултата. 6 минути преди края на полувремето “сините” имаха аванс вече от 7 точки – 37:30. При 42:42 дойде и третото равенство в двубоя до момента, след което момчета на Жоро Младенов обърнаха нещата в своя полза. Лукойл поведе с 44:43, след това след с три точки на Голдуайър резултатът стана 47:43. До края “сините” върнаха две точки чрез Златин Георгиев, но Голдуайър вкара за 49:45.

В третата част възпитаниците на Тити Папазов заиграха много по-добре и позволиха на Лукойл да отбележи само 10 точки за 10 минути. Двата тима стигнаха до равенство – 51:51, след което Левски дръпна с една точка – 54:53. Шампионите имаха само веднъж предимство в третата част при резултат – 53:52, след което “сините” взеха инициативата в свои ръце. Левски стигна и до аванс от шест точки при резултат – 60:54. Тенчо Банев намали на 56:60, а Уили Дийн добави още две точки за 59:60. Чарлз Джоунс обаче отбеляза тройка за Левски и тимът дръпна с 4 точки – 63:59.

Четвъртата част бе повече от драматична. Левски пак водеше дълго време и дори стигна до аванс от 9 точки – 72:63. След това обаче Лукойл се вдигна на щурм и изравни резултата – 73:73, а за първи път поведе в резултата при 75:73 след кош на Тодор Стойков. Стефан Георгиев – Торо възстанови равенството – 75:75, а Златин Георгиев отбеляза тройка за “сините” – 78:75. Ристе Стефанов от Лукойл наниза тройка и ново равенство – 78:78. Дуейн Мортън фаулира Тошко Стойков и лидерът на “студентите” застана на линията з а изпълнение на наказателни удари и бе точен и при двете изпълнения – 80:78.

Стефан Георгиев – Торо обаче за пореден път взе нещата в свои ръце, в кара кош за 80:80 и бе извършен фаул срещу него. Торо бе точен и изведе Левски с една точка напред – 81:80. Лукойл атакуваше до края на двубоя, Уили Дийн пропусна при първия си опит, но при добавката вкара за 82:81, с което Лукойл се виждаше победител. Не така обаче мислеше Асен Великов, който получи топката от Чарлз Джоунс и с тройка със сирената донесе успеха на “сините” – 84:82./БЛИЦ