Фенербахче стана шампион по баскетбол на Турция. Грандът победи с 91:70 Анадолу Ефес и затвори финалната серия с 4:2 победи. "Фенерите" грабнаха титлата, след като през миналия сезон позволиха на Пънар Кършияка да спечели златните медали. По-рано през сезона Фенербахче игра финал в Евролигата, но го загуби от ЦСКА Москва, а спечели и Купата на Турция. Това е седма титла за Фенербахче в турското първенство, с 13 лидер е Анадолу Ефес, 8 има Ечаджъбашъ.

Легендарният треньор Желко Обрадович завоюва втора шампионска титла с Фенербахче, има една купа и една суперкупа. Президентът на Националната баскетболна лига и Левски Константин Папазов отново бе най-близо до големия си приятел Желко. Луиджи Датоме от Фенербахче бе избран за най-полезен на финалите.