Торонто Раптърс записа първата си победа във финала на Източната Конференция на НБА, след като в третия мач от серията се наложи с 99:84 над Кливланд Кавалиърс.

Раптърс водеше с 18 точки във втората четвърт, а преднината му на почивката беше 13. В началото на четвъртата част тимът от Торонто имаше аванс от 15 точки, с какъвто финишира и на края мача.

Кливланд, който не загуби мач в първите два кръга на плейофите, успя да намали изоставането си в последната четвърт на 8 точки, но след това центърът на домакините Бисмарк Бийомбо наниза шест поредни точки.

Демар Дероузън блесна с 32 точки за Торонто, а Кайл Лаури добави 20. Кори Джоузеф завърши с 14, докато Демар Керъл и Патрик Патерсън вкараха по 10. Бийомбо се отличи със 7 точки, четири чадъра и рекордните за клубното участие в плейофите 26 борби.

Леброн Джеймс беше най-резултатен за Кливланд, който спечели първите два мача от серията. Джей Ар Смит добави 22 точки. Кайри Ървинг се отличи с 13, а Чанинг Фрай завърши с 11.

Kласиране, резултати, програма и всичко за НБА - ТУК !!!