Плеймейкърът на Ню Йорк Никс Джейлън Брънсън изуми, след като вкара девет тройки от девет опита по пътя си към общо 50 точки за победата със 139:122 като гост на Финикс Сънс в мач от редовния сезон в НБА.

За Брънсън това е рекорд в кариерата, като той бе точен при 17 от всичките си 23 стрелби от игра, а нюйоркчани вкараха общо 17 тройки от едва 29 шута от далечна дистанция.

Бостън Селтикс победи Орландо Меджик със 128:111 в друг мач от тази нощ, записвайки четвърти пореден успех в шампионата. Домакините започнаха по-силно и до края на първата четвърт поведоха в резултата с 30:24. Орландо не просто не успя да навакса пасива си до полувремето, а след 24 минути игра изоставаше в резултата с 51:64. Играчите на Селтикс решиха мача в третата четвърт, когато изградиха още по-солиден аванс от 23 точки, който гостите от Флорида не успяха да наваксат до края и така сложиха край на серията си от две поредни победи.

Джейсън Тейтъм изигра много силен мач за Бостън, като за 39 минути на паркета вкара 30 точки и добави 6 борби и 4 асистенции. Пейтън Причард се включи силно от пейката с 21 точки. За Орландо най-резултатен бе Джален Съгс с 19 точки.

Бостън Селтикс вече има баланс от 19 победи и 5 загуби на върха в Източната конференция, където Орландо Меджик е четвърти с 16 успеха и 8 поражения.

В друга среща Сан Антонио Спърс прекъсна серията си от 18 поредни загуби с домакинска победа със 129:115 над Лос Анджелис Лейкърс.