Младежкият национален отбор на България до 20 години записа трета поредна загуба на европейското първенство в Ретимно (Гърция). Нашите паднаха от Русия с 64:77. Отново играхме равностойно на солидния противник, водехме на моменти, но слаба последна част изигра решаваща роля за изхода на двубоя. До момента българите паднаха от Полша, Франция и Русия, а последният мач от групата е на 12 юли от 18:00 часа е срещу Израел.

На полувремето България водеше с 32:28, Русия обърна при 53:48 след третата част. Последната четвърта част бе изцяло за руснаците. Най-много точки за противника реализира Кречетов – 14, 13 добави Кулагин. За България Александър Везенков се отчете с 14 точки, много добро включване направи Николай Маринов с 13, колкото има и Николай Стоянов.

В първата част двата отбора играха равностойно, като руснаците имаха превес в началото. Сборная поведе с 11:4, но Крис Минков изравни за 13:13, когато наваксахме изоставането си. Николай Маринов реализира тройка за 16:15 за първото водачество на българите. В крайна сметка частта завърши при 22:19 за България. През втората част играта продължи да бъде почти точка за точка, като Николай Маринов отново направи добри включвания и на полувремето имаше 9 точки, а резултатът бе 32:28 за България.

В началото на третата част младите “лъвчета” дръпнаха с 36:32 след кош на Ники Стоянов, равенството се запази при 41:41, 45:45 и 48:48. Точно в края на частта обаче руснаците направиха серия от 5:0 и се оттеглиха на почивка при 53:48. Николай Стоянов върна две точки за 53:50 в началото на последната част, а Русия поведе с 57:54 осем минути преди края. Кулагин наниза тройка за 62:56, а Вутев намали на 62:58. При 68:61 Александър Везенков вкара тройка за 68:64. Именно тези три точки на Везенков се оказаха последни за нашите в двубоя. За близо 4 минути България не успя да вкара нито един кош, а Русия отвърна с 9 и спечели с краен резултат 77:64.