Националният отбор за девойки до 18 години претърпя трето поражение от Хърватия като домакин в Монтана - 71:73.

Българките започнаха много силно и успяха да натрупат преднина в началото на срещата и поведоха с 8 точки - 26:18. Вторите 10 минути обаче бяха в полза на гостенките и до почивката резултатът бе равен 36:36.

След прекъсването играта продължи да е много интересна и оспорвана, а никой от отборите не можа да се откъсне напред. След третата част българките водеха с 3 точки, а в края, в последните няколко атаки гостенките извоюваха успеха.

За България втори пореден мач не игра Нора Георгиева, чийто нос бе счупен в първата контрола. В групата за мача не бе и друга контузена - Христина Тютюнджиева. С 21 точки се отличи Калина Маринова, с Мария Светославова вкара 16 точки. Весела Ковачева пък се отличи с 11 точки./БЛИЦ