Националният отбор на България за жени до 20 години загуби катастрофално третия си двубой от груповата фаза на Европейското първенство по баскетбол в елитната "А" дивизия. След пораженията от Франция и Полша, момичетата на Хосе Луис Ернандес сведоха глава пред връстничките си от Холандия с 63:32 по-рано днес.

Холандките стартираха срещата ударно със серия 12:0 и продължиха да трупат аванс в хода на полувремето, който на момент достигна 25 точки за срамното 30:5. Нашите момичета успяха да намалят изоставането до 32:14 на почивката и върнаха интригата в мача за момент, доближавайки се на 12 точки от съперничките си. Няколко минути по-късно обаче „оранжевите" отново минаха границата от 20 точки разлика и сломиха съпротивата на българките.

Най-резултатна за националките бе Александра Кънчева със 7 точки, следвана от Памела Дечева и Михаела Дилова с по 6.

Поредната загуба закотви България на дъното на Група "А" в турнира, което значи, че отборът ще трябва да се бори за оставане в елитната дивизия догодина./БЛИЦ