Българският баскетболен национал Филип Виденов и полският Асеко Проком (Гдиня) претърпяха трета загуба в Евролигата, след като в мач от Група “А” отстъпиха на Жалгирис с 68:74,  след продължение като гост.

След края на редовното време резултатът в мача бе 61:61, след като литовският тим успя да изравни с късна тройка на Томас Делининкайтис. В допълните 5 минути Жалгирис вкара 13 точки, а полският отбор само 7.

Филип Виденов бе на терена 16:32 минути за Асеко Проком, като за това време реализира 5 точки. Българинът се отчете и с 3 борби и една открадната топка.

Даниел Юинг бе най-резултатен за тима от Гдиня с 14 точки. Ратко Варда добави 12, а Джей Ар Гидънс и Майк Уилс се отчетоха с по 11. Гидънс хвана и 9 отскочили топки.

Мартинас Поциус вкара 18 точки за Жалгирис, като спечели и 6 борби. Томас Делининкайтис вкара 16, а Мирза Бегич се отчете с 11./БЛИЦ