Женският баскетболен отбор Нефтохимик 2010 победи сръбския Шумадия (Крагуевац) с 91:64 в мач от международния турнир "Русчукъ", чийто домакин е новата зала "Булстрад Арена" в Русе. Треньорът Дечо Коешинов избра първи за бургазлийки да играят Олена Самбурска, Тамара Баич, Йелена Йованович, Таня Енева и Мария Желязкова.

Нефтохимик започна мача силно и в края на първата част водеше с 25:16. По подобен начин се развиха и останалите три части, като българският тим диктуваше играта на терена. Така бургазлийки приключи участието си в надпреварата на трето място с победа и две загуби, а сръбският Шумадия зае четвъртата позиция без спечелен мач.

От Нефтохимик 2010 най-полезна бе Теодора Динева, която вкара 20 точки, а Мария Желязкова записа 18. За отбора на Шумадия най-резултатна бе Александра Катич която отбеляза 17 точки, а Кристина Милошевич записа 15 точки.

Във втория мач от последния ден на турнира "Русчукъ" един срещу друг ще играят Дунав 8806 и румънският Шепши (Сфънту Георге), които ще се борят за първото място.