Общо 14 отбора подадоха заявки за участие в Национална баскетболна лига (НБЛ) през сезон 2026/2027. Всички те са изпратили своите документи в срок, който изтече на 20 юни, информира Лигата.

Тимовете, изразили официално желанието си да бъдат част от баскетболното първенство на България при мъжете през новия сезон, са Балкан, Локомотив (Пловдив), Рилски спортист, Черно море Тича, Спартак (Плевен), Ботев (Враца), Миньор, Берое, Академик Бултекс 99, Левски и Шумен. Към тях се присъединяват още съставите на Политехника, Ямбол и ЦСКА.

На следващото си заседание, което ще се проведе на 30 юни, Управителният съвет на БФБаскетбол ще разгледа всички подадени заявки, а освен това, ще утвърди система и календар за провеждане на първенството.

Жребият за сезон 2026/2027 в НБЛ ще се проведе на 1 юли (сряда) от 13:00 часа в столичната зала "Триадица".