Цедевита (Загреб) стана шампион на Хърватия по баскетбол. Тимът спечели финалната серия срещу Цибона с 3:0 победи. В трите мача Цедевита спечели съответно с 84:76, 69:61 и 87:76. Това е първа шампионска титла на Цедевита в историята на хърватския баскетбол. Горан Сутон с 23 точки и Лука Бабич с 18 бяха в основата на победата на столичани. Дарио Шарич и Джеръл Бласингейм бяха най-резултатни за Цибона с по 18 точки. Домакините не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и водеха на полувремето с 46:38, а след третата част с 68:51. Двубоят беше изпълнен с нервни моменти, като още в 15-ата минута бяха отстранени капитанът на Цибона Марин Рожич и центъра на Цедевита Мири Билан. В 27-ата минута Юсуф Нуркич удари Филип Крушлин и също бе отстранен от игрището.