Цървена Звезда продължава да гази наред в Евролигата. Сръбският гранд постигна седма поредна победа. Този път на колене в Белград в зала „Пионир” бе Панатинайкос. Напълно очаквано легендарната зала бе пълна до последното място, а феновете създадоха уникална атмосфера. След успеха Звезда е с 12 победи и 8 загуби. За последно тимът воден от треньора Деян Радонич загуби на 20 декември от Олимпиакос в Евролигата.

Началото на двубоя бе впечатляващо за домакините, които направиха серия от 16:0. На полувремето Звезда водеше с 39:33. След третата част авансът им бе само една точка – 57:56. Сръбският тим спечели и последната четвърт с 15:10, за да триумфира накрая.

Марко Симонович завърши с 13 точки. Лука Митрович се включи с 11 точки, а Огнен Кузмич с 10 и 14 борби. Кени Гейбриъл реализира 23 точки, а Майк Джеймс 19 точки.