Черноморец спря серията от две поредни победи на ЦСКА, след като го победи у дома с категоричното 100:84 в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) при мъжете. „Акулите“ доминираха през целия мач и вече имат осем победи и 10 загуби в актива си. „Червените“ остават с баланс 9-8 до момента.

Столичани бяха без центъра си Андрей Иванов, който е с травма и ще отсъства повече от месец от терените. Дебют пък направи новото попълнение Таменанг Чо.

Георги Боянов вкара 23 точки за победителите, с колкото се отличи и Джордан Тъкър. Мунис Туту реализира дабъл-дабъл – 20  точки и 13 асистенции, а 17 точки и 10 борби добави Макол Моайен. С дабъл дабъл от 14 точки и 10 борби се отличи Симеон Лепичев.

Мартин Сотиров отново изигра силен мач за ЦСКА с 15 точки. 15 наниза и Брендън Йънг. 21 вкара дебютантът Таменанг Чо. Зейн Ноулс записа 10 точки.

Берое взе важна победа над един от лидерите в класирането – Левски, като го надви у дома със 78:71. Двубоят бе равностоен с няколко смени на водачеството, но домакините показаха повече хъс за успеха в края.

MVP на януари в НБЛ Дариус Хол записа 24 точки и 8 борби за победителите, Келси Барлоу добави 19 точки плюс 7 борби и 6 асистенции за успеха, а дабъл дабъл от 15 точки и 10 борби направи Александър Тодорович.

За Левски Златин Георгиев регистрира 19 точки и 9 борби, 18 отбеляза Асен Великов, а с 16 плюс 7 асистенции и 6 борби се отчете Лъчезар Димитров.

Старозагорци вече са с актив от 8 победи и 10, докато „сините“ са с 10-7. В следващия кръг Берое почива, а Левски ще посрещне Академик Пловдив.

Спартак Плевен показа, че излиза от кризата, след като записа трета поредна победа в НБЛ. Плевенчани спечелиха гостуването си на намиращия се в подем Академик Пловдив с 90:77. Така Спартак вече е с актив 10-8. Академик остава с баланс 6-11.

Самаджи Хейнс-Джоунс бе най-резултатен за победителите със 17 точки, 16 вкара Седариан Рейнс, а с дабъл дабъл от 15 точки и 14 борби завърши Цветомир Чернокожев. Станимир Маринов добави 12 точки, а 11 – Ивко Ивков.

За Академик 14 точки отбеляза капитанът Васил Бачев, 13 – Джейлън Минет, а с 11 се отчете Томислав Минков. 10 вкара Тайлър Криймър.

В следващия кръг, в сряда,  Спартак ще играе с Рилски спортист, а Академик Пловдив ще гостува в София на Левски.

Ямбол нанесе първа загуба на Рилски спортист от началото на сезона след успех с 86:80 (15:19, 22:20, 19:24, 30:17) като домакин в зала „Диана“ в Ямбол в мач от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци приключиха серията си от 17 поредни победи в шампионата, но остават начело във временното класиране, докато Ямбол вече заема осмо място с актив 6-11.

Съперниците изиграха оспорван двубой, преминал на няколко пъти през размяна на водачеството. Гостите взеха аванс от 4 точки - 19:15 след 10 минути игра, но баскетболистите на Ямбол направиха по-добра втора четвърт почти до края на първото полувреме, когато Рилски спортист отново излезе напред с 2 точки при 39:37.

Самоковци владееха инициативата след почивката и дръпнаха с 63:56 преди последните 10 минути. Домакините обаче стигнаха до обрат за 69:67 след тройка на Трей Сампсън при оставащи 6 минути и половина, а нова с тройка на Иван Лилов четири минути и половина преди края поведоха със 78:71. Опитите на гостите да си върнат водачеството не дадоха резултат и Ямбол ликува с победата.

Трей Сампсън бе най-резултатен за домакините с 25 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Лилов добави 23 точки, 4 борби и 7 асистенции.

За гостите Чавдар Костов завърши с 22 точки и 2 борби. По 18 точки вкараха Брандън Рандълф и Димаджио Уигинс, който добави и 12 борби.

Рилски спортист ще посрещне Спартак Плевен, а тимът на Ямбол ще гостува на ЦСКА в София в следващия кръг от НБЛ на 8 февруари.

Балкан успя да измъкне минимална победа като гост на Черно море Тича. Шампионите се измъкнаха с 88:85 във Варна и вече са с актив от 13 победи и 4 загуби. „Моряците“ остават с 5 победи от 17 мача.

Ботевградчани изиграха отлична първа четвърт, която спечелиха с 9 точки. До края на мача домакините хвърлиха всички сили за обрат и само опитът на гостите им позволи да си тръгнат от Морската столица с нов успех.

Павлин Иванов изигра много силен мач и вкара 5 тройки (от 10 опита), за да завърши с 25 точки. Националът добави 2 борби и 5 асистенции. Мануел Суарез добави 19 точки и 13 борби, а Николай Грозев се отличи с 15 точки.

За домакините, които за пръв път от повече от два месеца играха пред публика у дома, 26 точки наниза Тач Ънръч, а 20 плюс 12 борби добави Аверил Ъгба.