ЦСКА победи като гост Черно море Тича във Варна с 99:91 в  мач от първата шестица на Националната баскетболна лига за мъже.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха с 5:0, а след това с 8:2. Домакините отвърнаха веднага с отлична серия, при която реализираха 8 срещу 2 точки и изравниха при 10:10. Оттук до края на първия период играха бе много интересна и равностойна. Двата отбора на няколко пъти си смениха лидерството в резултата, а столичният тим спечели първата част с 28:25. И през втората четвърт играта бе интересна и равностойна. За около три минути игра дсомакините успяха не само да стопят пасива си, но и да поведат с 3 точки при 33:30. Последваха силни минути за ЦСКА, като играчите на столичния тим се възползваха от няколко грешки в атака на домакините и вкараха 9 точки поред и поведоха с 39:33. Две минути преди почивката Черно море Тича успя да поведе отново при 43:41 след тройка на Марин Маринов. Последва равенство при 43:43, а на почивката ЦСКА водеше с 48:43, след като секунди преди края на периода Иван Димитров вкара тройка за гостите. След първите две части домакините имаха по-добри показатели при стрелбата от зоната за три точки - 5 тройки от 15 опита при 2 тройки от 11 опита на гостите. При борбите обаче ЦСКА имаше предимство - 29 срещу 18.

След почивката играта бе сравнително равностойна, но домакините продължаваха да допускат повече грешки. След почти 3 минути игра ЦСКА успя да поведе с 8 точки с кош на Камерън Грегъри при 58:50. Около 4 минути и 20 секунди преди края на третия период гостите поведоха с 10 точки - 66:56, а малко по-късно и с 12 при 68:56. Домакините показаха характер в края на третата четвърт и успяха да намалят изоставането си, което преди последната, решителна част бе само 2 точки - 71:73. В началото на последната част домакините веднага изравниха при 73:73, но допуснаха грешки в атака и ЦСКА поведе с 5 точки при 78:73. Малко по-късно, отново заради грешки на Черно море Тича при стрелбата, гостите успяха да поведат с 8 точки при 83:75 след малко повече от 3 минути игра. Домакините успяха да намалят пасива си до 4 точки при 84:88, но силите им не стигнаха за обрат и ЦСКА заслужено спечели срещата.

За домакините срещата завърши с "дабъл-дабъл" - 10 точки и 13 борби Аверил Ъгба, а за ЦСКА - Венцислав Петков 19 точки и 10 асистенции, Георги Боянов - 33 точки и 11 борби и Александър Радукич - 23 точки и 10 борби.

Победата е 14 за гостите, които имат и 13 поражения. Варненският тим е с 11 победи и 16 загуби.