Миналогодишният победител в Евролигата ЦСКА (Москва) получи шанс да защитава трофея си, след като в полуфинален мач победи Регал Барселона с 82:78 (12:21, 20:15, 22:20, 28:22).

Каталунците изпуснаха победата в последната част, след като водеха в резултата след изиграването на първите три четвъртини. Най-резултатен за московчани бе Рамунас Шишкаускас, който се отчете с 29 точки. Трейджън Лангдън добави 15 точки и 6 асистенции.

Най-добре за Регал Барселона се представи Дейвид Андерсън, който 24 точки, грабна 4 борби и добави 2 асистенции. Яка Лакович и Хуан Карлос Наваро добавиха по 13 точки за каталунците.

Съперникът на ЦСКА (Москва) на финала ще бъде от Гърция, но ще бъде определен по-късно днес след изиграването на полуфинала между Олимпиакос и Панатинайкос./БЛИЦ