ЦСКА Москва се класира на финал във ВТБ лигата. В Баскетболния център на Московски регион тимът на Димитрис Итудис се наложи над Химки с 95:92 като гост, за да затвори полуфиналната плейофна серия с 3-0 победи.

Нандо Де Коло отбеляза 24 точки и направи 5 асистенции за шампиона в Евролигата. Милош Теодосич добави 19 и 7 асистенции. Арън Джексън се разписа със 17 точки и грабна 5 борби.

Тайрис Райс бе най-резултатен за Химки с 24 точки. Зоран Драгич завърши с 20 и 5 борби. Тайлър Хъникат остана с 11 точки и 7 борби.

Гостите изоставаха с 3 точки на голямата почивка, но след паузата заздравиха защита и със серия от 8-0 обърнаха до 76:71. През последната четвърт Химки опита всичко, но не успя да си върне лидерството.

Във финала на ВТБ лигата ЦСКА Москва ще се изправи срещу победителя от двойката Зенит/УНИКС Казан.