ЦСКА (Москва) нанесе първа загуба през сезон 2011/12 в Евролигата на действащия шампион Панатинайкос. “Армейците” спечелиха гостуването си в Атина със 78:76 след продължение в мач от група "В". Най-полезен за руския гранд беше Ненад Кръстич, който завърши с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 11 борби, а Рамунас Шишкаускас и Виктор Хряпа добавиха съответно по 14 и 11 точки за важния успех.

Възпитаниците на Желко Обрадович играха под възможностите си, като единствено Костас Каймакоглу и Ник Калатис завършиха с двуцифрен точков актив, съответно по 13 и 11 точки, а Майк Батист и Стивън Смит добавиха по 9.

Заключителните десет минути стартираха с кошове на Каймакоглу и Логан за 62:56 за домакините, но проблемите дойдоха след като Диамантидис извърши четвъртото си лично нарушение и бе заменен. Гостите успяха да стигнат до равенството – 71:71 след два наказателни на Кръстич, а в оставащото време никой не успя да се разпише.

В началото на допълнителните пет минути баскетболистите на ЦСКА (Москва) поведоха и спечелиха с крайното 78:76.