Баскетболистите на ЦСКА (Москва) разбиха защитаващия титлата си от миналия сезон Реал (Мадрид) с 95:81 в среща от втория кръг на Топ 16 в Евролигата. Така руският гранд записа първа победа в група „F” на втората групова фаза в най-престижната клубна надпревара на Стария континент.

След първата четвърт домакините водеха само с 22:20, но на полувремето увеличиха преднината си – 50:41. Руският тим се откъсна дори с двуцифрен резултат след третата част, но позволи на испанския отбор да се върне в мача по време на заключителната четвърт. Все пак „армейците” се стегнаха и не допуснаха обрат.

Нандо Де Коло реализира 28 точки и добави 7 асистенции за победителите, а Милош Теодосич приключи срещата с 23 точки и 7 асистенции. Кей Си Ръвърс вкара 23 точки за гостите, а Густаво Айон добави 14 точки и 10 асистенции.

След този сблъсък и двата тима имат по една победи и една загуба в групата.