ЦСКА Москва започна отлично американското си турне след успех със 108-106 над Минесота Тимбърулвс след продължение в залата в Минеаполис. Това бе третата победа в историята на ЦСКА над отбор от НБА. Милош Теодосич бе най-добър за успеха с 26 точки и 9 асистенции. 7.5 секунди преди края на редовното време той вкара два наказателни удара и така прати мача в продължение. С 12 поредни точки в първата част руснаците дръпнаха напред, а разликата стигна и до 18 през втората. Последните 9 точки за почивката обаче бяха за домакините, които намалиха изоставането си на 3, а битката продължи и през второто полувреме. В продължението ЦСКА се справи по-добре в решителните моменти и извоюва престижния успех. Ненад Кръстич и Витали Фридзон отбелязаха по 13 точки за руските шампиони. За Минесота Дерик Уилямс вкара 21 точки, а 16 имаше Кевин Мартин./БЛИЦ