ЦСКА Москва победи с 98:90 Баскония в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Евролигата. Двубоят се игра в Москва, а вторият е на 20 април от 20:00 часа българско време отново в руската столица. В серията се играе до три успеха от пет мача.

Милош Теодосич завърши с 22 точки и 5 асистенции за ЦСКА Москва. Нандо Де Коло добави 17, а Кори Хигинс реализира 12 точки. Това бяха тримата баскетболисти, които минаха границата от десет точки. Шейн Ларкин бе най-резултатен за Баскония със 17 точки.

На полувремето ЦСКА Москва водеше с 44:40. След третата част домакините дръпнаха с десет точки аванс – 72:62. Четири поредни тройки на Шейн Ларкин обаче доведоха двубоя до инфарктни последни минути при резултат 80:80 в средата на последната четвърт. В крайна сметка шампионите не допуснаха изненада и спечелиха двубоя.