ЦСКА (Москва) записа най-слабия си сезон в Евролигата през последните години, след като тази вечер допусна шеста загуба в група "D", този път с 68:72 при домакинството си на Панатинайкос. По този начин "армейците" загубиха всякакви шансове за преминаване в Топ 16 на надпреварата.

Димитрис Диамантидис бе най-резултатен за гърците със 17 точки, а Стратос Перпероглу и Миленко Тепич добавиха съответно по 12 и 9 точки за успеха.

Дмитри Соколов наниза 17 точки за московчани, а Матияс Смодис и Андрей Воронсевич завършиха с по 11 точки, но и това не спаси гранда от поредното поражение през сезон 2010/11 в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Баскетболистите на Панатинайкос контролираха събитията на терена през първото полувреме. Най-голямата разлика през първите 20 минути бе девет точки в полза на гърците - 37:28. ЦСКА се съвзе и намали пасива си до шест точки - 35:41 на почивката, но Перпероглу и Ромейн Сато отново се развихриха за 60:51 полза на Панатинайкос след 30 минути игра.

През последната решителна четвърт руснаците се хвърлиха да обръщат развоя на срещата в своя полза, като стартираха със серия от 9:0 за 60:60, но гостите също отговориха със силна серия - 11:4 и отново поведоха със седем точки - 71:64. В последните 60 секунди ЦСКА се доближи на три точки от съперника - 68:71, но Диамантидис вкара един наказателен удар за крайното 72:68 в полза на Панатинайкос./БЛИЦ