ЦСКА записа втора победа от началото на сезона в мъжката "А" група. „Червените“ надвиха у дома Академик (София) със 79:60.

Гостите поведоха с пет точки в началото на срещата. ЦСКА обаче бързо изравни и в края на първата част вече водеше с 18:11. Баскетболистите на Йордан Колев продължиха да увеличават преднината си и на почивката тя бе 13 точки.

Академик заигра много силно след паузата и преди последната четвърт стопи пасива си само на четири точки. В решителния период обаче интрига нямаше. ЦСКА го спечели по категоричен начин с 30:15 и затвори мача в своя полза.

Анди Франсис бе най-резултатен за успеха с 19 точки. Той добави още 5 борби и 6 асистенции. Ивайло Тонев отбеляза 16 точки, а с дабъл-дабъл от 11 точки и 13 борби се отчете Георги Кендеров.

За Академик Красимир Димитров завърши с 18 точки и 9 борби, Камен Пенчев вкара 11 точки.