ЦСКА (Москва) срази като домакин Цървена Звезда със 102:80 в среща от 22-ия кръг на баскетболната Евролига и се доближи само на победа от лидера Реал (Мадрид), спечелил по-рано при визитата си на УНИКС (Казан) в Русия.

„Армейците” от Москва имаха преднина от 12 точки на почивката, а в четвъртата част авансът им стигна до 26 точки. В крайна сметка руският тим спечели с достатъчно убедителната разлика.

Нандо де Коло завърши с 25 точки и 6 асистенции за успеха на домакините, а Никита Курбанов добави 18 точки. Милош Теодосич пък се отчете с 16 точки. За "звездашите" Лука Митрович отбелязвайки 16 точки и записа 9 асистенции.

След победата си ЦСКА (Москва) е на второ място във временното класиране с 16 успеха и 6 загуби. Цървена Звезда е на седма позиция с 12 победи и 10 поражения. В следващия кръг на 23 февруари руският тим е домакин на израелците от Макаби (Тел Авив), а сръбският гранд приема турците от Галатасарай.

РЕЗУЛТАТИ И СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОЛИГАТА - ТУК!