ЦСКА надигра Балкан с 82:77 (26:16, 21:18, 21:20, 14:23) в мач №2 от четвъртфиналната серия между двата тима в Националната баскетболна лига.

По този начин "червените" изравниха общия резултат до 1-1 победи преди решителния трети двубой, който ще се изиграе в петък в Ботевград.

Без Георги Боянов в редиците си, който получи контузия в първия мач, всички петима титуляри на ЦСКА вкараха поне по 13 точки.

Най-резултатен бе капитанът Венцислав Петков с 18 точки, 5 борби и 5 асистенции. Васил Бачев и Александър Радукич добавиха по 16 точки, като вторият овладя 8 борби и направи 6 асистенции. Камерън Грегъри записа дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби, а Виктор Гергов се разписа с 13 точки.

За гостите от Ботевград силен мач направи Георги Герганов, който завърши срещата с 19 точки за 16 минути игра. Димитър Димитров отбеляза 18 точки и овладя 9 борби, а Сюприйм Хана се отличи с 10 точки.

Мачът на живо изгледа Спортист №1 на България за миналата година Александър Везенков, който наскоро се прибра в родината след края на дебютния му сезон в НБА с екипа на Сакраменто Кингс.