Домакините от Академик спечелиха приятелския турнир по баскетбол за мъже в Пловдив. Академик надделя над тима на ЦСКА със 76:68 (17:11, 21:26, 15:16, 23:15) във финала на турнира, игран в зала "Сила".

Пловдивчани стартираха силна и поведоха със 17:11 след 10 минути игра, но "червените" наваксаха до почивката и изоставаха само с точка - 37:38. Последва равностойна трета четвърт, като преди последната част резултатът бе 53:53.

В състава на ЦСКА за турнира не бяха възстановяващите се от контузии Брандън Йънг, Васил Бачев и Георги Боянов.

Най-резултатен за победителите от Академик бе Джейлън Минет с 16 точки, а 13 добави Джъстин Маккол.

За "червените" Венцислав Петков отбеляза 20 точки, от които 6 тройки.

Третото място в надпреварата за Купа Sesame по-рано днес зае отборът на Левски, а Черноморец остана четвърти.

Следващата контрола на Академик Пловдив е планирана за 22 септември срещу Миньор.