Рилски спортист остана непобеден в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като записа 14-та поредна победа. Самоковци успяха да се измъкнат при гостуването на ЦСКА в София и спечелиха с 82:76, като успехът не дойде никак лесно.

„Червените“ бяха без Джордан Калахан в този мач, а за Рилски в игра се върнаха Мирослав Васов, Йордан Минчев и Брендън Рандолф.

Самоковци започнаха със самочувствие, но до края на полувремето домакините показаха характер и дори се оттеглиха на почивката с точка преднина. Слаборезултатното първо полувреме бе забравено бързо през третата част, завършила при 31:26 за самоковци. В края на мача и двата отбора бяха нервни, като по-дългата скамейка на гостите оказа влияние и опитът им им донесе успех номер 14 за сезона.

Димажио Уигинс записа 21 точки и 8 борби за победителите, капитанът Чавдар Костов добави 16 плюс 7 асистенции, Александър Янев завърши с 13 точки. Рандолф се завърна с 12 точки.

За ЦСКА Дерил Оуенс отбеляза 17 точки, а с по 15 се включиха Алекс Симеонов (5 борби) и Дамян Минков (4 борби).

След този мач ЦСКА се изравни със Спартак (Плевен) и Берое с актив от 7 победи и 7 загуби преди домакинството срещу Левски във Вечното дерби в следващия кръг, когато Рилски спортист посреща Черно море Тича.