ЦСКА записа седма победа в НБЛ, след като в последния си мач за календарната 2022 година победи Шумен със 79:59.

„Червените“ имаха затруднения през първото полувреме, като дори позволиха на съперника да поведе с 5 точки на почивката. Домакините обаче нямаха кош от дистанция, а Николай Георгиев и Адриан Секулов показаха добър мерник за шуменци до почивката. Второто полувреме обаче бе изцяло за ЦСКА, които с отлична игра нанизаха и няколко тройки, за да запишат седми успех в своята сметка в лигата.

Зейн Ноулс отново бе господар в подкошието и завърши с 20 точки и 9 борби за коефициент 32 и наградата на Gastronom.bg за Играч на мача.

Дерил Оуенс показа форма и за 36 минути на терена близо наниза 15 точки, като овладя и 11 борби и добави 6 асистенции. Алек Симеонов се включи с 12 точки.

За Шумен лидери бяха Николай Георгиев, Адриан Секулов и Георги Кендеров. Георгиев наниза 18 точки, като бе 0-9 за две точки, но вкара 4 от 9 от тройката. Кендеров добави 12, а 11 наниза Секулов (8 борби).

На 7 януари ЦСКА гостува на Балкан, а Шумен приема Черно море Тича.