Турнирът за Купата на България по баскетбол при мъжете ще продължи да се провежда във формат Финална осмица. Това решиха днес ръководните фактори в баскетболната федерация. Имаше вариант надпреварата да бъде във формат Топ 4, но не беше приет. Сигурно е, че в турнира няма да участва младежкият национален отбор Теси. Така отборите остават девет. Осмият и деветият в класирането ще изиграят бараж на неутрален терен, за да определят победителя, т.е. отбора, който ще се присъедини към първите седем в класирането.

Датите за надпреварата остават без промяна като единствено ще се добави още един ден за 1/4-финали. Така тя ще се проведе най-вероятно от 28 февруари до 3 март. Все още няма окончателен срок за подаване на кандидатури за домакинство.

Отборите от “А” група (втора дивизия) ще имат отделен турнир – за Купата на БФБ./БЛИЦ