Националните женски отбори на Турция и Франция последваха Русия и Чехия и също се класираха на 1/2-финалите на европейското първенство по баскетбол. Надпреварата се провежда в Полша.

Турските баскетболистки прекратиха феноменалната серия на Черна гора на Европейското, побеждавайки ги с 56:44 в мач от 1/4-финалите. Черногорките нямаха загуба до момента и бяха сензацията на турнира.

Шазие Ивегин-Карслъ вкара най-много точки за победителките – 14. Бирсел Вардарлъ добави 13 плюс 5 асистенции и 4 борби, а с 11 плюс 7 борби се отчете Невин Невлин.

За Черна гора Анна Ди Форже записа 11 точки и 8 борби, с 10 точки и 6 овладени топки се включи Ана Турчинович, а 9 точки и 12 борби регистрира Ива Перованович.

В спор за място на финала Турция ще срещне Франция, който елиминира Литва след успех с 66:58. За победителките Емили Гоми вкара 14 точки, а с по 13 завършиха три нейни съотборнички – Изабел Якубу-Дьоуи, Сандрин Грюда и Селин Дюмер.

Литва ще спори с Черна гора за разпределение на мястата от 5-о до 8-о.