Бостън Селтикс – Маями Хийт 75:83
(15:25, 16:19, 28:17, 16:22)

Хасан Уайтсайд продължава да се отблагодарява на Маями Хийт, че през лятото го измъкна от баскетболното забвение на значително по слави шампионати. 25-годишният център отново направи силен мач, а „горещите“ спечелиха с 83:75 гостуването си на Бостън Селтикс.

Уайтсайд вкара шест поредни точки в началото на четвъртата част и помогна на Маями да се отърси от моментния шок, довел до изгубването на аванс от 15 точки в мача. Центърът завърши с 20 точки, 9 борби и три чадъра за успеха, след като в петък се отличи с 16 точки и 24 борби при загубата от Далас.

За последните си четири мача Хасан Уайтсайд вкара общо 66 точки и спечели 59 борби за Маями. В първия от тези четири двубоя той се появи в игра като резерва, за да направи 12 чадъра.

Ню Йорк Никс – Лос Анджелис Лейкърс 92:80
(32:19, 15:20, 25:18, 20:23)

Ню Йорк Никс записа пета победа в последните си седем мача, след като се наложи над Лейкърс с 92:80. Крилото Кармело Антъни се отличи с 31 точки за успеха, а гардът Лангтсън Гелоуей добави 13. Лу Амундсон спечели рекордните за кариерата си 13 борби.

„Езерняците“ не успяха да поведат в резултата в нито един момент от мача. Това беше 10-ата загуба за тима от Лос Анджелис в последните му 11 срещи. Крилото Карлос Буузър и гардът Джордън Кларксън вкараха по 19 точки.