ПГТМ “Христо Ботев” (Ботевград) стана шампион по баскетбол на ученическите игри за 8-10 клас. На финала момчетата на Веселин Тодоров разбиха със 100:76 над II СОУ "Акад. Емилиян Станев" София. С успеха си отборът на ПГТМ "Христо Ботев" придобива право на участие на световното първенство за средношколци, което ще бъде догодина в Китай.

В битката за бронзовите медали тимът на Шумен победи Ямбол с убедителното 75:52. Преди това в мач за седмото място Правец се наложи над Троян с 67:58.

Топреализатор на финалния турнир стана Велислав Иванов от отбора на ПГТМ "Христо Ботев".

Това е втора титла на ботевградското училище за тази година. Миналия месец във Видин шампиони на България станаха и по-големите баскетболисти от 11-12 клас.

Крайното класиране на ученическите игри по баскетбол за 8-10 клас: