Българският баскетболист Христо Николов и съотборниците му в Солнок започнаха ударно участието си в унгарското първенство. Тимът изигра два мача като домакин в рамките на три дни и записа две победи. Николов пък показа страхотна игра и бе с основна заслуга за успехите. a.jpg

В първия мач Солнок прегази Ясберени с 91:48. Гларуса записа 15 точки, 6 борби и 4 асистенции в срещата, в която бе 26 минути на терена. Повече вкара единствено Муйо Тилкович - 16 точки.

Във втория мач на тима, който бе игран снощи, жертвата бе Капошвари, а крайният резултат – 88:82 в полза на Солнок.

Срещата бе далеч по-оспорвана от предишната, а всичко се реши в последните минути. Двата отбора си размениха по една силна четвърт през първото полувреме, а след третата разликата бе 3 точки в полза на гостите, пише bgbasket. Много силни последни минути на Гларуса и компания обаче обърнаха резултата и донесоха победата на тима.

Българинът изигра пореден силен мач, завършвайки с дабъл дабъл от 12 точки и 10 борби за 32 минути игра. Най-резултатен в тима пък бе Мартън Бадер.