Лос Анджелис Клипърс победи Оклахома Сити Тъндър като гост със 110:108 в двубой от западната конференция на НБА. До момента "ножиците" са едноличен лидер в конференцията с 8 победи и 1 загуба, а Гръмотевиците делят третото място с 6-3.

Домакините спечелиха първата част, но Клипърс отвърнаха силно и стопиха разликата до почивката. Блейк Грифин се разигра през третата част и след като вкара 15 точки в нея отборът му поведе с 12. Ръсел Уестбрук и компания обаче се бориха до края и при оставащи две минути изравниха. В последните секунди при 2 точки разлика Уестбрук стреля от тройката, но пропусна и победата остана за гостите.

Блейк Грифин записа 25 точки и 6 борби за победителите, 19 отбеляза Джамал Кроуфърд, а 16 – Джей Джей Редик. За Оклахома Сити Уестбрук остана близо до трипъл дабъл с 29 точки, 14 борби и 9 асистенции.