Валенсия победи у дома АСВЕЛ с 96:88 в среща от петия кръг на Група „D” във втория по сила баскетболен турнир в Европа – Еврокъп. Така испанският тим косвено помогна на българския шампион Лукойл Академик да запази шансове за класиране в следващата фаза. Това обаче е възможно за възпитаниците на Йовица Арсич само при успех в гостуването на АСВЕЛ на 20 декември, когато ще се проведат последните срещи от групата.

Баскетболистите на Валенсия не оставиха никакви шансове на френския си съперник и се реваншираха за единственото си поражение до момента в групата. На почивката испанският тим водеше с 49:34 точки, а след третата част с 67:52. За крайния успех на Валенсия с по 16 точки се отчетоха Рафа Мартинес и Ей Джей Оджилви. За гостите от АСВЕЛ с 14 точки най-резултатен бе гардът Пол Лакомб, а с 13 завърши 208-сантиметровият център Хилтън Армстронг.

След седмица Академик ще гостува на АСВЕЛ и само победа ще изравни двата състава по точки, което означава, че заради положителния баланс в директния сблъсък Лукойл може да заеме второто място в крайното подреждане в групата, което дава право на продължаване напред. В другия мач от последния кръг Оостенде приема Валенсия.