Барселона продължи победната си серия в Евролигата. Каталунският гранд надви литовския Жалгирис (Каунас) с 92:86 (16:12,20:23,29:24,27:27) и записа трета поредна победа в турнира. В неделя тимът на Александър Везенков спечели и Ел класико срещу вечния враг Реал (Мадрид) в испанското първенство.

Българският национал започна като титуляр и игра 27 минути. Везенков реализира 12 точки, 5 борби, 1 отнета топка и 1 чадър. Той  вкара 2/3 опита за 2 точки, 2/3 за 3 точки и 2/2 за 1 точка и завърши с коефициент 19.

Жалгирис се противопостави сериозно на Барса, като най-оспорвана беше последната част от мача. Силите на литовците обаче в крайна сметка не стигнаха за нещо повече от достойно загуба.

Най-резултатен от Барселона беше Тайриз Райс с 20 точки, а Петери Копонен се отчете с 16. Маркус Ериксон и Анте Томич завършиха срещата съответно с 11 и 10. Звездата на гостите Брок Мотъм реализира 26 точки.

Барса е с 4 победи и 2 загуби в редовния сезон на Евролигата.