Българският баскетболен национал Александър Везенков направи поредния си силен мач за Олимпиакос в Евролигата. Той се отличи с 19 точки, 9 борби, 4 пресечени подавания и една асистенция, но тимът му отстъпи със 75:90 като гост на АЛБА Берлин.

Гръцкият тим изоставаше със 7 точки на почивката при 30:37, но в последната четвърт позволи на съперника да вкара 33 точки. Поражението беше десето за Олимпиакос, който прекъсна серията си от четири поредни победи и остава на четвърто място във временното класиране.

Най-полезен за АЛБА беше Маодо Ло с 27 точки, 5 борби и 7 асистенции. За берлинчани това беше 11-а победа от 27 изиграни двубоя.

Олимпиакос гостува в Литва на Жалгирис на 15 март в отложен мач от 19-ия кръг, а на 17 март приема Панатинайкос в гръцкото дерби на Евролигата.