Баскетболният Барселона победи турския Дарюшафака с 82:77 (19:22, 16:18, 24:17, 23:20) в мач от 15-ия кръг в Евролигата. След трудния успех каталунците са осми във временното класиране с баланс от 7 победи и 8 загуби.

Българският национал Александър Везенков беше един от хората с най-голям принос за успеха. Нашият талант игра близо 18 минути и записа 12 точки след само един пропуск при стрелбата. Сашо добави 4 борби и 1 асистенция.

Гостите започнаха агресивно и на почивката имаха аванс от пет точки - 40:35. Последва обаче подем в играта на домакините, които направиха серия от 13:0 и стигнаха до обрат. По-малко от две минути и половина преди сирената разликата бе само точка в полза на Барса. Последва размяна на тройки и наказателни, за да стане драмата пълна. Решителна намеса в самия край имаше именно Везенков, който вкара кош само 3 секунди преди края и осигури победата на своя тим. Българският национал беше почти 100% точен при стрелбата си. Той наниза две тройки от три опита, а от близка и средна дистанция беше безпогрешен - 3 от 3.

Най-резултатен от съотборниците на Сашо беше Анте Томич с 16 точки. Тайрис Рийс се отчете с 13, Джъстин Долман пък добави 11.