Баскетболният Барселона започна с лесна и категорична победа новата 2016 година. Каталунците спечелиха у дома срещу Естудиантес с 89:67 (28:18, 18:15, 23:14, 20:20). Българинът Александър Везенков получи едва 3 минути от треньора Шави Паскуал, за които вкара една точка. Нашият бе точен веднъж от линията за наказателни удари, като пропусна втория си опит. Това бе 13-ти успех за Барселона от началото на сезона, като има една загуба. Тимът е на второ място, като лидер е Валенсия с 13 победи от 13 мача. Реал Мадрид остава на трето място с 11 победи и две загуби, четвърти е Лаборал Куча с баланс 10/3.

Следващият мач на Барселона и Везенков е в четвъртък (7 януари) в Евролигата у дома срещу Химки.

Треньорът Шави Паскуал даде минути на абсолютно всички 12 записани играчи за двубоя. Пау Рибас бе най-резултатен за Барселона със 17 точки, 16 добави центърът Анте Томич, с 13 остана Томаш Саторански. 11 добави Стратос Перпероглу. За Естудиантес с 13 точки се отчете Ернангомес, а 11 добави Фернандес.

Барселона записа 60% успеваемост при стрелбата от зоната за две точки (20 успешни шута от 33 опита), 41% от тройката (10 от 24). Тимът овладя 36 борби срещу 26 за Естудиантес.