Барселона спечели гостуването си на Реал (Мадрид) с 91:84 в дербито на 13-ия кръг от испанската баскетболна лига. Българският талант Александър Везенков игра 13 минути и записа пет точки и две борби. Националът ни вкара красив кош във втория период, и наниза тройка в третата четвърт за успеха на каталунците.

Гостите започнаха много силно двубоя като поведоха с 9 точки при 22-14. Постепенно обаче Реал изравни играта и след четири поредни тройки обърна при 23-22. Последва таймаут за Шави Паскуал. Пау Рибас наниза тройка със сирената за край на първа част и върна аванса на Барса след 10 минути игра.

Везенков влезе в началото на втората част , а Барса продължи да поддържа аванса си. След невероятна тройка на Наваро Барса влезе в съблекалнята с 6 точки преднина при 60-54. Решаваща се оказа третата част, която каталунците за първи път вдигнаха преднина почти до 20 точки и спечелиха частта с 10 точки. Те задържаха така почти до средата на последната част, когато започнаха да допускат доста грешки и да губят леко аванса си. Последваха две поредни тройки на Джефри Тейлър и разликата падна до 11 точки при 4 минути до края. До края обаче Барса удържа успеха.

След тази победа Барселона се изкачи до 2-ра позиция във временното класиране, изпреварвайки именно Реал, който е 3-ти.

Реал Мадрид – Барселона 84:91
(23:25, 21:25, 14:24, 26:17)

Реал Мадрид: Родригес 14, Юл 12, Мачулис 11, Рейес 9, Айон 6 (Ндур 1, Носиони 3, Каръл 13, Томпкинс 4, Тейлър 11, Ернангомес, Дончич)

Барселона: Саторански 16, Наваро 12, Долман 17, Перпероглу, Томич 11 (Рибас 15, Везенков 5, Самюълс 13, Олсън 2, Лавал, Ериксон)