Барселона изкова драматичен домакински успех срещу Реал (Мадрид) със 72:65 в осминафинал от Евролигата.

Българинът Александър Везенков записа 4 минути и 22 секунди за каталунците, но не успя да се отчете с точки за отбора.

Каталунците направиха поредна стъпка към плейофите на Евролигата и вече имат еднакъв актив с настоящия европейски клубен шампион Реал – 6 успеха и 5 поражения. Барса обаче има предимство в директните си двубои срещу „белите”, след като спечели и гостуването си по-рано през сезона. За момента тимът е на трета позиция в група F, а Реал на четвърта.

Барселона започна много силно мача и спечели първата четвъртина с 25:4. Реал се отърси от шока и спечели втората част с 24:15.

След почивката мадридчани успяха да поведат в двубоя, след като взеха третата четвъртина с 23:12.

Реал се виждаше сигурен победител, след като водеше на каталунците 4 минути преди края на играта.

Силната игра на Барса обаче им даде аванс, който успяха да удържат до края на срещата, взимайки последната част с 20:14.