Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха Панатинайкос с 81:73 (16:17, 17:21, 24:10, 24:25) в гръцкото дерби от 32-рия кръг на Евролигата.

Българският национал изигра ключова роля за 24 минути, като наниза 19 точки, а към тях прибави 3 борби и 1 асистенция.

Освен Везенков страхотен мач за Олимпиакос направи още влезлият като резерва Тарик Блек, който за 15 минути реализира 21 точки, а Томас Уолкъп се отчете с 11. Най-резултатен за Панатинайкос беше Парис Лий с 15 точки, докато Дуейн Бейкън финишира с 14.

След победата в дербито Олимпиакос е едноличен лидер в класирането с баланс 23-9. Втори и трети са Реал Мадрид и Барселона с 22-10. Мадридчани загубиха от Партизан и изостанаха от борбата за първата позиция.

Следващото предизвикателство на Везенков и компания в Евролигата е гостуване на Цървена звезда на 6 април.