ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Българският баскетболен национал Александър Везенков и Сакраменто Кингс записаха втора поредна победа в редовния сезон на НБА. „Кралете“ записаха убедителен домакински успех със 131:118 над Бруклин Нетс.

Отборът на Майк Браун изкова успеха в първата и третата четвъртини от двубоя, които спечели с 26:18 и 44:37. Гостите от Ню Йорк взеха само третия период в мача – 30:28, а последната част завърши при равен резултат 33:33.

Сакраменто постави клубен рекорд за най-много отбелязани тройки в един мач - 25. Досегашното най-добро постижение беше от 23 успешни стрелби зад арката. То беше записано на 9 януари 2023 г. срещу Орландо Меджик.

Везенков се появи в игра за първи път в мача в началото на втората четвърт. Българският национал престоя общо 10:39 минути на терена 28-годишното крило се отличи с две точки, пет борби, един чадър и едно пресечено подаване.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Най-резултатен за Сакраменто беше Диарън Фокс, който наниза 29 точки за успеха. Кийгън Мъри добави 24 точки, а Малик Монк вкара 21. Домантас Сабонис блесна с дабъл-дабъл – 15 точки и 16 борби.

Микал Бриджес се отличи с 22 точки за Бруклин Нетс, а Спенсър Динуиди и Камерън Томас добавиха по 18.

Следващият мач на Сакраменто Кингс е утре сутринта от 5:00 часа българско време. „Кралете“ гостуват на Лос Анджелис Клипърс в калифорнийско дерби. Седмицата е доста натоварена за Александър Везенков и съотборниците му, тъй като до неделя има да изиграят още два мача - на 15 декември срещу Оклахома Сити Тъндър и на 17-и срещу Юта Джаз.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!