ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Българският баскетболист Александър Везенков и Сакраменто Кингс записаха ценна домакинска победа със 128:123 в двубоя срещу Оклахома Сити Тъндър, който е трети в Западната Конференция на НБА.

Гостите спечелиха първата част с една точка разлика, но „кралете“ отвърнаха през втората четвърт и на почивката се оттеглиха с шест точки аванс. Сакраменто взе третата четвърт с 41:39. Оклахома успя да съкратиха пасива с три точки в заключителната част, но това не беше достатъчно.

Везенков за първи път влезе в игра по време на мача три минути преди края на първата четвърт. През първото полувреме 28-годишният българин не успя да реализира нито една от четирите си стрелби (две от тройката и две за две точки), но пък овладя три борби.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Сашо вкара първите си точки в началото на последната четвърт, когато записа успешна стрелба от дъгата. В крайна сметка той взе участие в общо 10:02 минути, в които се отличи с три точки и четири борби.

Най-резултатен за Сакраменто беше Диарън Фокс, който вкара 41 точки точки. Домантас Сабонис традиционно се отчете с дабъл-дабъл - 18 точки и 16 борби. Малик Монк също наниза 18.

За Оклахома Сити Тъндър най-силно се представи Шай Гилгеъс-Аликзандър, който приключи мача с 43 точки. Джош Гиди приключи с 18 точки за гостите.

Следващият мач на Сакраменто Кингс е на 17 декември (неделя) от 5:00 часа рано сутринта българско време. Тогава „кралете“ са домакин на Юта Джаз.