Олимпиакос се наложи над Виртус Болоня със 78:66 (20:26, 18:16, 19:14, 21:10) в мач от полуфиналите на приятелски турнир, който се провежда в град Ираклион на о. Крит. По този начин „червено-белите“ се класираха за финала му, където ще се изправят срещу Фенербахче в неделя.

Виртус Болоня направи силна първа четвърт, като успя да поведе с 6 точки, като задържа аванса си до полувремето, когато водеше с 42:38. Олимпиакос стартира силно втората част, като след няколко минути игра поведе с 47:46. Гръцкият тим съхрани преднината си от една точка – 57:56, в края на третата четвърт. Докато последният период премина изцяло под знака на доминацията на Олимпиакос, който се наложи над Виртус Болоня с крайното 78:66.

Алек Питърс бе най-резултатен за Олимпиакос със своите 16 точки при 3/4 стрелба от тройката, докато Александър Везенков наниза 15 точки, към които добави три борби и три отнети топки. Дебютът пред публиката беше Фурние , който вкара пет точки и също така имаше две борби, кражба и фаул за 17:42 от играта.

От италианската страна Анте Зизич се отличи с 13 точки, докато Уил Клайбърн имаше единадесет плюс пет борби.