Барселона се класира за финала на Суперкупата на Испания. На полуфиналите каталунците, с нашия Александър Везенков в редиците си, разбиха Гран Канария с 88:60. В спор за трофея утре Барса ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Уникаха (Малага) - Реал (Мадрид).

Решителна за успеха се оказа третата четвърт на двубоя, когато тимът на българина записа 30 точки срещу само 15 на съперника и дръпна с голяма преднина в резултата.

Александър Везенков игра 15 минути, но не успя да запише точки, след като пропусна и трите си стрелби от игра. 20-годишният българин остави срещу името си в статистиката 5 борби, 1 асистенция, 1 грешка и 4 лични нарушения.

Шведът Маркус Ериксон бе най-резултатен за победителите с 16 точки, Джъстин Долман записа 14, а Томаш Саторански завърши с 11 точки и направи 8 асистенции.

Канадецът Кевин Пангос се отчете с 13 точки за Гран Канария, Ситафа Саване вкара 12, а Сасу Салин 10.