Александър Везенков и Арис спечелиха зрелищно солунското дерби срещу ПАОК като гости и се класираха на полуфинал за Купата на Гърция. Българинът и тимът му се наложиха със 71-63 над съперника в четвъртфиналната фаза на турнира, а той бе прекъснат заради действия на феновете.

По-малко от минута преди края, когато стана ясно, че Арис ще спечели, играчите на тима извикаха силно за първи път името на отбора и агитката на домакините започна да хвърля бутилки и бели ленти по игрището, което принуди съдиите да прекъснат мача. След това феновете на ПАОК взеха противопожарен маркуч и започнаха да поливат трибуните и полицията, но бързо бяха спрени. Мачът се доигра след няколко минути прекъсване.

Александър Везенков вкара две точки в срещата, като кошът му беше в началото на второто полувреме./БЛИЦ