Александър Везенков и Олимпиакос победи актуалния шампион в Евролигата Анадолу Ефес с 76:70 (22:13, 19:18, 18:21, 17:18) в двубой от 22-ия кръг на турнира.

Александър Везенков изигра основна роля за успеха на тима, като се отличи с редица важни отигравания в последната четвърт. Българският национал завърши като най-резултатен в двубоя с 23 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 31 минути, прекарани на терена. При стрелбата си крилото бе 5/8 от зоната за две точки, 4/8 от тройката и 1/1 от наказателната линия за коефициент на полезно действие от 21.

Гръцкият гранд остава на първото място във временното класиране с баланс от 16 победи и 7 загуби. Анадолу Ефес пък заема 11-ата позиция с актив от 11 успеха и 12 поражения.

От съотборниците на Везенков Михалис Лундзис се включи отлично с 13 точки. Мустафа Фал и Шакийл МакКисик отбелязаха по 10 точки.

Четирима играчи на Ефес реализираха по 10 точки - Шейн Ларкин, Родриг Бобоа, Василие Мицич и Илайджа Брайънт.