Ефес Пилзен победи Барселона със 72:68 в мач от 11-я кръг на Евролигата. Александър Везенков остана резерва за испанския гранд. Българският национал игра само четири минути при шестата загуба за Барса от началото на редовния сезон в турнира.

Везенков записа само една борба, като пропусна единствения си опит за стрелба, направи една грешка и регистрира едно лично нарушение.
Домакините контролираха напълно напълно събитията на терена през първите три части на двубоя, а след 30 минути игра водеха с 54:45.

Баскетболистите на Барселона обаче се хвърлиха ва банк в последната част и след серия от 7:0 разликата бе стопена до само две точки. Стигна се дори и до обрат след три поредни тройки на Райс – 68:66 при 46 секунди до края. Нервите на домакините обаче излязоха по-здрави и Ефес ликува след 72:68.

Тайрис Райс от Барса бе най-резултатен в мача с 22 точки, а за Ефес се отличиха Джейсън Грейнджър с 16 точки и Томас Юртел с 14.